Mecz marzenie!

Szybki stojący na dobrym poziomie mecz pokazali zawodnicy GKS Sompolno oraz GTS Błękitni Mąkolno! Derbowe spotkanie piłki nożnej klasy okręgowej seniorów rozegrane 29 Kwietnia 2018 roku na stadionie w Sompolnie zakończyło się zwycięstwem GKS 6-1! Wynik meczu w 15 minucie otworzył strzałem z 18 metrów Patryk Grabowiecki, kolejne dwie bramki to dzieło grającego trenera gospodarzy Mirosława Szczebelskiego, na 4:0 podwyższył grający prezes zarządu GKS Przemysław Jankowski ustalając ostatecznie rezultat pierwszej części gry! Po zmianie stron boisk mecz nadal był ciekawy, natomiast jego tempo nieznacznie spadło. W 55 minucie do głosu doszli goście, bramkę po składnej akcji dla GTS Błękitni zdobył Krzysztof Pecyna.
Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa. Świetnie dysponowany Michał Śmigielski po raz piąty ku zadowoleniu kibiców GKS wpakował piłkę do siatki. Ten sam zawodnik w ostatniej minucie po raz drugi pokonał bramkarza gości. Wynik 6:1 zapewne ucieszył kibiców i sympatyków GKS! Kolejne trzy punkty w obliczu reorganizacji ligi mogą się bardzo przydać. Dobra praca sędziów Macieja Ziółkowskiego Dawida Kubiaka, Łukasza Matusiaka oraz oprawa meczu w tym wyjście na boisko piłkarzy w towarzystwie dzieci uświetniła ciekawe sportowe święto gminy Sompolno.