Mistrzostwa rozstrzygnięte!

Mistrzostwa Koła Wędkarskiego nr 8 w Sompolnie miały w roku bieżącym dwie tury. Wzorem innych dyscyplin sportu suma dwóch odrębnych przeprowadzonych w różnych terminach zawodów dała laur zwycięstwa! Tytułu nie zdobył ten, który wyłowił najwięcej kilogramów czy zgromadził najwięcej punktów. Tym razem zwycięzcy wędkowania za wygraną pojedynczą otrzymywali 1 punkt, (klasa mistrzowska w lidze niemieckiej). Kto oczywiście zgromadził najmniejszą ilość punktów ten triumfował. W mistrzostwach łącznie we wszystkich kategoriach wzięło udział 50 wędkarzy. Podsumowanie pięknej rywalizacji miało miejsce w niedzielę 28 kwietnia w siedzibie koła przy Osiedlu Górniczym w Sompolnie.   Po zakończonej tego samego na kanale Licheńskim drugiej tury, przy pysznym poczęstunku sędzia zawodów Marek Wiśniewski ogłosił wyniki! Mistrzynią w kategorii kobiet zastała Monika Tomczak uzyskując łącznie trzy punkty, tytuł wicemistrzyni wywalczyła Marta Kuć trzecie miejsce Monika Białecka. Kategorie mężczyzn wygrał Gicewicz Krystian aplikując w pierwszej turze pięć punktów a w drugiej jedno oczko. Drugą lokatę zajął Tomasz Tomczak, trzecią Gruberski Zbigniew. Jako ciekawostkę warto dodać, że Mariusz Szymański, który wyciągnął z wody łącznie najwięcej 14820 gram ryby musiał zadowolić się miejscem piątym. W kategorii młodzieżowej pierwsze miejsce zajęła Antonina Ulańska wyprzedzając Weronikę Kwiatkowską i Kubę Zieniewicza.
Wręczenia pucharów dla najlepszych dokonał burmistrz Miasta Sompolno Roman Bednarek w towarzystwie Zarządu koła. Wszystkim uczestnikom wędkowania gratuluję oraz życzę bogatego w połowy całego sezonu 2019.