Finał Pucharu Polski!

W dniu11 listopada 2021 roku na stadionie miejskim w Sompolnie rozegrano finał Pucharu Polski strefy Konińskiej. Do walki o cenne trofeum, które jest rozgrywane w Polsce od 1925 roku stanęły drużyny: GKS Sompolno –Czarni Ostrowite. Aby znaleźć się w zaszczytnym finale gospodarze w ćwierćfinale pokonali Wartę Dobrów 4:0 a później Polonusa Kazimierz Biskupi 1:0 natomiast goście byli górą między innymi w meczach z Tulisią Tuliszków (2:0 oraz z Orlikiem Miłosław 3:2). Znakomite przygotowanie murawy, wypełniona po brzegi widownia oraz oprawa meczu łącznie z wątkami narodowymi nadały jeszcze większą rangę rozgrywek przeprowadzanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Warto dodać fakt, że do uświetnienia rozgrywek „1000 drużyn” przyczynił się również Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Koninie. Wracając do samego meczu to najtrafniejszym jest określenie. Zwyciężył zespół skuteczniejszy. Do ostatniego gwizdka sędziego emocję trwały. Jako pierwsi mecz otworzyli goście, w 10 minucie meczu bramkę z bliskiej odległości zdobył Adrian Stawowy, około 30 minuty ten sam zawodnik wykorzystując nieporozumienie obrońców GKS podwyższył wynik na 0:2. Gospodarze pomimo, że prowadzili grę, byli znacznie częściej przy piłce, nie potrafili zdobyć gola. Wreszcie w 45 minucie po ładnej akcji Patryk Grabowiecki zdobył „do szatni” kontaktową bramkę. Po zmianie stron boisk ataki gospodarzy jeszcze bardziej przybrały na sile. Niestety w 87 minucie to goście przeprowadzili skuteczny kontratak podwyższając wynik na 3:1. Gdy wydawało się, że już po meczu, to gospodarze, a dokładnie wprowadzony po przerwie Mikołaj Kordyl zmniejszył rozmiary porażki na 2:3. Na remis tym razem zabrakło czasu. Po meczu nadszedł czas na piękne chwile. Tytuły najlepszych zawodników w swoich drużynach zdobyli: Filip Wieczorek, Adam Piguła natomiast zawodnikiem meczu wybrano zdobywcę dwóch bramek Adriana Stawowego z Czarnych Ostrowite. Medale z rąk prezesów OZPN Konin Tadeusza Jaroniewskiego i Edwarda Krawczyka otrzymali piłkarze GKS Sompolno, natomiast okazały puchar i złote medale drużynie Czarnych Ostrowite wręczyli burmistrz miasta Sompolno Roman Bednarek, wójt gminy Ostrowite Mateusz Wojciechowski oraz wiceprezes WZPN Grzegorz Pietrzak. W ceremonii nie zabrakło również Sompoleńskich Mażoretek z instruktor i radną w jednej osobie Michaliną Janicką. Radość kibiców z Ostrowitego była ogromna, jeszcze długo po meczu kibice skandowali na cześć swojego klubu. GKS prowadzony przez trenera Jacka Kanclerowicza zapewne skupi się na obronie pierwszego miejsca w Konińskiej Klasie Okręgowej. Dla mnie zaszczytem było pełnić rolę spikera stadionowego.