Burmistrz wicemistrzem, Informatyk mistrzem Studentka najlepsza wśród kobiet!

28 listopada 2019 roku na hali rondo w Koninie przeprowadzono emocjonujące mistrzostwa gminy Sompolno w bowlingu! Do rywalizacji zwolennicy tego ciekawego sportu stanęli już po raz dziewiąty. Niezwykle cieszy fakt, że gościliśmy pięcioro debiutantów. W kategorii kobiet zwyciężyła studentka Justyna Janke osiągając w trzech seriach liczbę 401 strąceń, drugie miejsce zajęła Grażyna Promis, natomiast trzecie Elżbieta Chrzanowska. Kategorię mężczyzn po raz kolejny rozstrzygnął na swoją korzyść Informatyk Urzędu Miejskiego w Sompolnie Michał Żabicki! Zwycięzca uzyskał 465 punktów, drugie miejsce z wynikiem 455 oczek zajął burmistrz miasta Sompolno Roman Bednarek. Trzeba też dodać, że pierwszy gospodarz gminy wykulał w czwartkowych zawodach rekord serii 169 punktów a swoją nagrodę przekazał innemu zawodnikowi. Miejscem na podium cieszył się także debiutant Marek Świtalski. Jego dorobek to strącenie 441 kręgli. Łącznie w zawodach wzięło udział 13 osób. Nagrody sponsorowali Burmistrz Miasta Sompolno Roman Bednarek oraz Prezes Kopalni Soli w Kłodawie Waldemar Marciniak. Nad sprawnością zawodów, pełniąc funkcję sędziego- sekretarza, czuwał Jakub Prętnicki. Gratuluję serdecznie, zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom współzawodnictwa.