GKS Wygrywa!

Drugą efektowną wygraną zaliczył występujący w 5 lidze piłkarskiej Red Box zespół GKS Sompolno! Kilka dni temu „Nasi piłkarze” sprawili niespodziankę zabierając trzy punkty wiceliderowi tabeli drużynie Orzeł Mroczeń! GKS na boisku rywala wygrał 3:1. W dniu 16 maja powody do radości mieli gospodarze! Tym razem już z udziałem publiczności Sompoleński team po szybkim stojącym na wysokim poziomie meczu pokonał wyżej notowany w tabeli zespół z Dąbia 2:0! Tym samym GKS powinien przesunąć się w tabeli z 14 miejsca z dorobkiem 29 pkt na miejsce 12. Niedzielny mecz gospodarze rozpoczęli ostrożnie. Groźnymi atakami gości bardzo dobrze radziła sobie obrona. Z upływem czasu do głosu dochodzili „Sompolniacy”! Zwieńczeniem takiego stanu rzeczy była bramka strzelona w 40 minucie pierwszej części gry. Krótko po rzucie rożnym i kilku strzałach wreszcie grający z numerem 11 Mikołaj Kordyl otworzył wynik meczu. Po przerwie dominacja GKS Sompolno była bardziej widoczna. Na 10 minut przed końcowym gwizdkiem sędziego, ku dużej radości kibiców, wynik meczu na 2:0 ustalił Kamil Wasielewski! Moim zdaniem cały zespół zagrał mądrze z zaangażowaniem, dojrzale piłkarsko. Warto też nadmienić, że atmosfera w szatni jest znakomita i to też dodaję zawodnikom oraz całemu sztabowi szkoleniowo-organizacyjnemu wiatru w plecy. Po zakończonym meczu, meczu wzruszającym akcentem był okrzyk zawodników Zbigniew Niewiarowski! Hołd jaki GKS oddał niedawno zmarłemu trenerowi budzi szacunek! GKS Sompolno wystąpił w składzie: Kamil Ziemlacz, Łukasz Marciniak, Mateusz Przytuła, Konrad Papiernik, Szymon Bierut, Przemysław Jankowski, Kacper Klimczak, Filip Wieczorek, Łukasz Buciak, Bartosz Domaniecki, (Damian Karczewski), Mikołaj Kordyl,(Kamil Wasielewski). Funkcję trenera GKS Sompolno pełni Jacek Kanclerowicz, kierownikiem jest wieloletni piłkarz i działacz Jan Bekier.